ÎNSCRIEREA ÎN ANUL ȘCOLAR 2024-2025

CLASA PREGĂTITOARE

– 22 locuri – secția română;
– 22 locuri – secția maghiară.

CLASA A V-A

– 26 locuri – secția română

– 26 locuri – secția maghiară

PROGRAMUL A DOUA ȘANSĂ

32 locuri – ADS primar- limba de predare română
16 LOCURI – ADS SECUNDAR INFERIOR – LIMBA DE PREDARE ROMÂNĂ

CIRCUMSCRIPȚIA ȘCOLARĂ

Străzi arondate (pentru clase cu predare in limba română) An Școlar 2024-2025:

Avântului, 12 Octombrie, Constantin Dobrogeanu Gherea, Griviței, Redutei,  Ioan Rațiu, Miron Costin, Oglinzilor, Oțelarilor nr. 2-14 și 1-13, Piața Tineretului, Prutului, Eftimie Murgu,  Grădinarilor nr. 41-55 și 40-54, Borsecului, Gheorghe Ionescu Sisești, Miron Pompiliu, Anton Bacalbaşa, Someşului, Şcoalelor.

– Străzi arondate (pentru clase cu predare in limba maghiară) An Școlar 2024-2025:

Avântului, 12 Octombrie, Constantin Dobrogeanu Gherea, Griviţei, Redutei, Ioan Raţiu, Miron Costin, Oglinzilor, Oţelarilor nr. 2-14 şi 1-13, Piaţa Tineretului, Prutului, Eftimie Murgu, Grădinarilor, nr.41-55 şi 40-54, Borsecului, Gh. Ionescu Siseşti, Miron Pompiliu, Anton Bacalbaşa, Someşului, Şcoalelor, Calea Clujului nr. 2-166, 1-177, Cardinal Iuliu Hossu, Calea Mareşal Alexandru Averescu, Cerbului, Barierei, Canton CFR Oradea Est, Alexandru Donici, Fluviului, Plutaşului, Stâncii, Dragoş Vodă, Timotei Cipariu, Peţei, Rampei, Traian Demetrescu, Mierlei, Gh. Sincai, Râului, Căii Ferate.

documente necesare

• Copie certificate de naștere copil;
  • Copie acte de identitate părinți;
  • Cerere de la secretariatul școlii;
  • Fișa psihopedagogică de la grădiniță;
  • Fișa medicală.